Pompy ciepła

Grzanie zimą, chłodzenie latem

Pompa ciepła jest ekonomicznym i ekologicznym źródłem ciepła w Twoim domu lub biurze. Montaż urządzeń może odbywać się w nowych lub starszych budynkach pod warunkiem, że są one odpowiednio ocieplone. Instalacja pompy ciepła nie wymaga poważnych robót budowlanych a jedynie połączenia agregatu zewnętrznego z instalacją wodną centralnego ogrzewania (C.O.) i ciepłej wody użytkowej (C.W.U.) czyli służącej do np. kąpieli lub używanej w kuchni. Pompa ciepła służy do zasilania wody w układzie centralnego ogrzewania w ogrzewaniu podłogowym, kaloryferach lub tzw. klimakonwektorach (zwanych inaczej – fan-coil), które umożliwiają także chłodzenie pomieszczeń podczas wysokich temperatur działając jak klimatyzator. Rozbudowane systemy pompy ciepła mogą współpracować z panelami solarnymi, istniejącymi kotłami (piecami) jako źródło wspomagające jedynie podczas największych mrozów, mogą podgrzewać wodę w basenie oraz mogą być zasilane przez panele fotowoltaiczne.

Przeczytaj!

Pompy ciepła są urządzeniami bezobsługowymi, zainstalowana automatyka wykonuje wszelkie regulacje nastaw parametrów pracy bez udziału operatora dostosowując je do komfortu użytkownika. Nadzór nad pracą urządzeń możemy mieć przez: naścienny panel sterujący, aplikację zainstalowaną w smartfonie lub system centralnego sterowania „inteligentnym domem”.

Ekologiczna pompa ciepła korzysta z odnawialnych źródeł energii – ciepło pozyskiwane jest z otoczenia, nie emituje spalin zanieczyszczających powietrze co jednocześnie powoduje, że nie ma wpływu na powstawanie dziury ozonowej. Ekonomiczna pompa ciepła generuje najniższe koszty ze wszystkich obecnie stosowanych źródeł energii do ogrzewania domu, przy połączeniu z panelami fotowoltaicznymi staje się systemem bezkosztowym. Koszt zakupu i montażu urządzeń częściowo może być sfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska dzięki programowi „Czyste Powietrze”. Dla instalacji w domach jednorodzinnych o powierzchni do 300 m² stawka VAT wynosi 8%.   

Pompy ciepła montowane przez naszą firmę w Warszawie i okolicach charakteryzują się poza ekologią i oszczędnościami – komfortem (cicha praca, łatwe sterowanie), bezpieczeństwem (brak niebezpieczeństwa zaczadzenia) oraz wysoką jakością urządzeń (5 lat gwarancji) i serwisu (24-godzinny nadzór serwisowy). Dobór pompy ciepła uzależniony jest od wielu czynników, a odpowiednio dopasowane urządzenie będzie służyło przez wiele lat dając Tobie poczucie komfortu. Pomożemy wybrać Ci urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb.   

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą – zapewniamy pełną obsługę w zakresie wyboru, montażu i serwisu klimatyzacji, pomp ciepła i fotowoltaiki

4 GREEN Sp. z o.o.
ul. Powstańców Śląskich 106 D lok. 70
01-466 Warszawa
Tel. 698 987 930
mail: biuro@4green.com.pl