Klimatyzacja do biura

Utrzymanie personelu w chłodzie latem i ciepło zimą to idealny sposób na zmotywowanie zespołu, a także zaimponowanie gościom. Nie ma nic gorszego niż wejście do gorącego i spoconego biura.

Klimatyzacja do biura

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas instalowania klimatyzatorów w biurze. Istotne jest zaprojektowanie rozwiązania, które zapewni równomierny przepływ powietrza w każdym pomieszczeniu. Mniej doświadczeni instalatorzy często nie uwzględniają w pełni kształtu i układu biura, które ma być chłodzone, co powoduje, że niektóre części przestrzeni roboczej otrzymują znacznie większy przepływ powietrza niż inne. Nierzadko zdarza się, że w połowie biura jest za zimno, a w drugiej za gorąco przy źle zaprojektowanym systemie, co może powodować wiele „niezgodności temperatury w biurze”.

klimatyzacja do biura
klimatyzacja do biura

Jaka klimatyzacja do biura?

Klimatyzatory do biura naścienne są najczęściej stosowanymi w biurach klimatyzatorami. Są najbardziej opłacalną opcją i można je łatwo doposażyć w biura bez konieczności remontu. Jednostki naścienne są długie, cienkie i umieszczone wysoko na ścianie.

Pojedyncza jednostka byłaby idealna do chłodzenia 1-6 osobowego biura, a w przypadku większych powierzchni biurowych wymagałoby to wielu strategicznie rozmieszczonych jednostek ściennych, aby w pełni korzystać z przepływu powietrza w całym pomieszczeniu. Dobrze dobrane klimatyzatory są prawie bezgłośne, dzięki czemu personel może pracować w spokoju i komforcie.

Tam, gdzie ważny jest wygląd, istnieje wiele wysokiej jakości jednostek ściennych różnych producentów, które wyglądają estetycznie.

Jednostki sufitowe „kasetonowe” są bardzo popularne w nowoczesnych biurach. Chociaż są one nieco droższe od jednostek ściennych, „kasety” sufitowe są prawie całkowicie ukryte w suficie podwieszanym i dlatego są bardziej dyskretne i estetyczne; wszystko, co jest widoczne, to prawie równy panel czołowy.

Mają również tę zaletę, że zapewniają czterokierunkowy przepływ powietrza, dzięki czemu idealnie nadają się do dużych biur, w których wiele obszarów wymaga zrównoważonego chłodzenia. Niektóre klimatyzatory „kasetonowe” sufitowe mają również indywidualnie sterowane żaluzje, dzięki czemu można kierować powietrze dookoła biura zgodnie z wymaganiami.

Jeśli nie masz „sufitu podwieszanego”, lepiej będzie zastosować system naścienny. Innym popularnym wyborem do biur są systemy klimatyzacji kanałowej. Zwykle są najdroższą opcją; są jednak również najbardziej estetyczne, ponieważ kanały i jednostki wewnętrzne są całkowicie ukryte w suficie podwieszanym, a widoczne są tylko małe kratki.

klimatyzacja do biura
klimatyzacja do biura

Instalację klimatyzatora kanałowego w biurze najlepiej przeprowadzić w ramach projektu budowlanego; Jeśli jednak masz sufit podwieszany (jak wiele biur), można go łatwo zmodernizować bez znacznych zakłóceń.

Dostępnych jest wiele różnych stylów kratek, a gdy jeden z naszych pracowników odwiedził Twoje biuro, doradzi Ci najbardziej odpowiednie opcje.

Polecamy

Klimatyzator ścienny Mitsubishi Kompakt MSZ-AP 4,2 kW

Idealne rozwiązanie z 5-letnią gwarancją dla biur o powierzchni 30-40 m2 produkowane przez Mitsubishi. W standardzie sterowanie WiFi. Najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++/A++. Poziom hałasu dla jednostki wewnętrznej min. 19 dB. Jednostka wewnętrzna posiada małe wymiary i jest cicha. Funkcje: tryb ekonomiczny, tygodniowy programator, regulacja nadmuchu  w pionie i poziomie oraz wiele innych poprawiających komfort użytkowania. Niezwykle ważna i niespotykana w innych urządzeniach funkcja umożliwiająca wymianę w przyszłości urządzeń na bardziej ekonomiczne i ekologiczne bez potrzeby wymiany rur.
cena: od 6 900 zł*

Klimatyzator ścienny Mitsubishi Kompakt MSZ-AP 4,2 kW
Klimatyzator ścienny Mitsubishi Kompakt MSZ-AP 4,2 kW

Klimatyzator ścienny Toshiba Seiya 4,2 kW

Niezawodne urządzenie ze sprężarką Toshiba. Gwarancja 3-letnia. Klimatyzator charakteryzuje nowoczesny design i cicha praca. Dzięki specjalnej powłoce wymiennika zapobiegającej rozwojowi pleśni i osadzeniu się kurzu oraz funkcji samooczyszczania w pomieszczeniu znajduje się czyste i zdrowe powietrze. Opcjonalnie istnieje możliwość sterowania przez aplikację a standardowo wiele funkcji z bezprzewodowego sterownika np.: pełna moc, cicha praca agregatu, tryb ECO itp.
cena: od 5 700 zł*

Toshiba Seiya
Toshiba Seiya

* – cena z 8% VAT-em (dla osób prywatnych lub firm dla obiektów mieszkalnych: mieszkania do 150 m2 lub domy do 300 m2) 
** – cena netto (+23% VAT)

Klimatyzator ścienny Fujitsu KGTB 4,2 kW

Najdłuższa 10-letnia gwarancja na urządzenia i montaż! Doskonałe urządzenie dla ceniących najwyższą jakość, niezawodność oraz funkcjonalność i ciekawy design. Sterowanie WiFi w standardzie. Funkcje: czujnik obecności, tryb ekonomiczny, praca z pełną mocą, utrzymanie stałej temp. 10 st. C, tryb cichej pracy, automatyczna regulacja siły nawiewu, program nocny, programator tygodniowy. Posiada wysoką klasę efektywności energetycznej A++ oraz niską głośność. Standardowo z filtrem jonizacyjnym oraz polifenolowym. Dostępny jest także szeroki wybór akcesoriów opcjonalnych.
cena: od 7 700 zł*

Fujitsu KGTB
Fujitsu KGTB

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą – zapewniamy pełną obsługę w zakresie wyboru, montażu i serwisu klimatyzacji, pomp ciepła i fotowoltaiki

Klimatyzacja Warszawa 4 GREEN Sp. z o.o.
ul. Powstańców Śląskich 106 D lok. 70
01-466 Warszawa
Tel. 698 987 930
mail: biuro@4green.com.pl