Praktyczne porady użytkowania klimatyzacji w domu

Okres letni oznacza nieprzerwaną pracę klimatyzatora. Gdy temperatura wzrasta, wydajność klimatyzatora dramatycznie spada. Poniższe wskazówki nie tylko zmniejszą obciążenie domowego klimatyzatora, dzięki czemu będzie on działał wydajniej, ale także zaoszczędzisz na rachunkach za energię i zmniejszysz zanieczyszczenie środowiska.

Pozostaw termostat w spokoju 

Wiele osób dobrze sobie radzi z pozostawieniem klimatyzatora na zalecanych 22 stopniach. Niektórzy idą o krok dalej i ustawiają wyższą temperaturę, gdy nikogo nie ma w domu. Ale nie obniżaj temperatury poniżej 22 ° C, aby szybciej schłodzić dom. Klimatyzator chłodzi w tym samym tempie bez względu na to, jak jest ustawiony. Regulacja temperatury do 20 stopni nie pomoże Twojemu domowi osiągnąć 22 stopni szybciej niż pozostawienie go na 22 stopni. 

Zasłoń zasłony 

Naturalne światło może pomóc obniżyć koszty oświetlenia, ale gdy nikogo nie ma w pomieszczeniu, najlepiej jest zasłonić zasłony w ciągu dnia. Szczególnie dotyczy to domów z oknami skierowanymi na wschód i zachód. Zapobieganie przedostawaniu się bezpośredniego światła słonecznego do domu pomaga zmniejszyć ilość pracy, którą musi wykonać klimatyzator. Aby zmaksymalizować chłodzenie, rozsuń zasłony, rolety lub zasłony wieczorem, aby ciepło uciekało przez okna. 

Użyj osuszacza 

Kiedy ludzie mówią „to nie upał, to wilgotność”, mają rację. Jeśli masz osuszacz, włącz go, gdy temperatura wzrośnie. Pozbycie się wilgoci w domu sprawi, że poczujesz się o wiele bardziej komfortowo. Możesz nawet ustawić klimatyzator w domu na temperaturę powyżej 22 stopni, używając osuszacza połączonego z wentylatorami. 

Chroń swój klimatyzator przed słońcem 

Idealne miejsce na centralny klimatyzator znajduje się w północnej części domu. Chociaż nie zawsze jest to praktyczne, istnieją inne sposoby, aby to osiągnąć. Architektura krajobrazu nie tylko sprawia, że ​​Twój ogródek wygląda ładnie. Sadząc krzewy lub drzewa wokół klimatyzatora, możesz pomóc w skuteczniejszym chłodzeniu domu. Cień z krajobrazu pomaga również trzymać promienie słoneczne z dala od domu.

nv-author-image

4 Green

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą – zapewniamy pełną obsługę w zakresie wyboru, montażu i serwisu klimatyzacji, pomp ciepła i fotowoltaiki