Powody, dla których z otworów wentylacyjnych nie wydobywa się powietrze

Nieprawidłowe ustawienie temperatury 

Jeśli Twój klimatyzator  w ogóle nie nadmuchuje powietrza, upewnij się, że ustawienie temperatury jest co najmniej 5 stopni niższe niż powietrze w Twoim domu. Sprawdź też i upewnij się, że inni członkowie rodziny nie zmienili ustawień termostatu, wyłączając urządzenie na „ogrzewanie” lub „wyłączanie”. 

Brudny filtr powietrza klimatyzatora

Jeśli twój system pracował z brudnym filtrem powietrza przez długi czas lub filtr jest tak brudny, że całkowicie zablokował przepływ powietrza, może mieć zamarzniętą wężownicę. W takim przypadku po wymianie filtra powietrza może być konieczne wyłączenie systemu i odczekanie chwili – do kilku godzin – na rozmrożenie wężownicy, aby zweryfikować prawidłowe działanie. 

Problemy elektryczne 

Istnieje wiele sposobów, w jakie problemy elektryczne mogą wpływać na działanie klimatyzatora. Jednostka, która doświadczyła przepięcia, może wyzwolić wyłącznik automatyczny, odcinając zasilanie jednostki. Jeśli to nie jest problem, sprawdź przełączniki zasilania na jednostce zewnętrznej i centrali wentylacyjnej (jednostka wewnętrzna). Istnieje wiele scenariuszy, w których mogły zostać wyłączone. Jeśli jesteś w stanie przywrócić działanie systemu, a problem się powtarza, klimatyzator może się przegrzewać. W takim przypadku zdecydowanie zaleca się szybką naprawę awaryjną, aby zapobiec uszkodzeniu systemu.

nv-author-image

4 Green

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą – zapewniamy pełną obsługę w zakresie wyboru, montażu i serwisu klimatyzacji, pomp ciepła i fotowoltaiki