Klimatyzacja do szkoły

Przy doborze klimatyzatorów do środowiska edukacyjnego istotne jest uwzględnienie kształtu pomieszczenia oraz układu biurek. Konstrukcja systemu musi zapewniać zrównoważone i delikatne chłodzenie (lub ogrzewanie), ważne jest również, aby wybrać ciche klimatyzatory, tak aby nie rozpraszały uczniów.

Inne pomieszczenia, do których może być wymagana klimatyzacja, mogą obejmować sale wykładowe, sale komputerowe, sale obiadowe, pomieszczenia wspólne i pokoje dla personelu. Po prostu poproś naszych pracowników o dokonanie oceny, a oni przedstawią wycenę dowolnego pokoju, gratis.

Klimatyzatory naścienne są zwykle najbardziej opłacalną opcją dla szkół i można je łatwo zamontować  bez konieczności remontu. Jednostki naścienne są długie, cienkie i umieszczone wysoko na ścianie.

Przy wyborze jednostki naściennej ważne jest, aby były one umieszczone w optymalnym miejscu w pomieszczeniu, które zapewni maksymalny przepływ powietrza. Biorąc pod uwagę, że uczniowie często siedzą na tym samym miejscu przez długi czas, nasz pracownik upewni się, że urządzenie jest ustawione w najlepszej pozycji, aby uniknąć niepotrzebnych przeciągów.

W przypadku większych pomieszczeń często sugerujemy, aby nasi klienci otrzymali dwie słabsze jednostki zamiast jednej bardzo mocnej. Zapewnia to równomierny przepływ powietrza w klasie

Jednostki „kasetonowe” montowane na suficie są często najlepszą opcją dla szkół i uczelni. Chociaż są one nieco droższe od jednostek ściennych, „kasetony” sufitowe są prawie całkowicie ukryte w podwieszanym suficie w klasie, dzięki czemu są bardziej dyskretne i estetyczne; wszystko, co jest widoczne, to prawie równy panel czołowy. Umieszczone są centralnie w suficie i mają tę zaletę, że zapewniają równomierny czterokierunkowy przepływ powietrza w klasie. Należy pamiętać, że jeśli nie masz „sufitu podwieszanego”, lepiej będzie zastosować urządzenie naścienne lub klimatyzatory podsufitowe.

Klimatyzatory podsufitowe doskonale sprawdzają się w dużych i długich pomieszczeniach lub salach do nauki i stołówkach. Zapewniają silny przepływ powietrza do 10 m od jednostki i są znacznie mocniejsze niż standardowe jednostki ścienne, dzięki czemu mogą zmniejszyć liczbę potrzebnych jednostek. Zmniejsza to koszty instalacji, gdy wymagane jest wiele jednostek.

Kanałowe systemy klimatyzacyjne są idealne do środowiska edukacyjnego. Zwykle są najdroższą opcją; są jednak również najbardziej estetyczne, ponieważ kanały i jednostki wewnętrzne są całkowicie ukryte, a widoczne są tylko małe kratki. Często są instalowane w nowych szkołach, uczelniach i budynkach uniwersyteckich, a klimatyzację kanałową najlepiej jest instalować jako część projektu budowlanego; jednak możemy również doposażyć systemy, o ile klasy mają podwieszany sufit. Nasi eksperci z przyjemnością omówią wszystkie dostępne projekty i opcje grilla.

Polecamy

Klimatyzator kasetonowy GREE U-Match 7,0 kW

Klimatyzator do zabudowy w suficie podwieszonym. Jednostka o mocy 7,0 kW jest przeznaczona do sal lekcyjnych o powierzchni ok. 50 m2. Nawiew powietrza jest realizowany w czterech kierunkach lub dowolnym kierunku dzięki czemu rozkład temperatury w pomieszczeniu można dowolnie kształtować. Urządzenie wyposażone jest w pompę skroplin do ułatwia pracę klimatyzatora. Istnieje możliwość podłączenia przewodu doprowadzającego świeże powietrze przez co klimatyzator kanałowy spełnia funkcję klimatyzacji i wentylacji sal klasowych. Sterowanie odbywa się przez sterownik naścienny lub opcjonalnie przez sterownik bezprzewodowy lub sterowanie centralne. Gwarancja 5-letnia.
cena: od 9 000 zł**

Klimatyzator kasetonowy GREE U-Match 7,0 kW

Klimatyzator kasetonowy Fujitsu KRLB ECO 6,8 kW

5-letnia gwarancja. Klimatyzator do zabudowy w suficie powieszonym z nawiewem obwodowym i indywidualną regulacją łopatek dopasowuje strumień powietrza do kształtu pomieszczenia. Oferuje następujące tryby: tryb ekonomiczny, tryb utrzymania temp. 10 st. C podczas nieobecności użytkowników, automatyczna siła nawiewu, automatyczny restart przy zaniku zasilania, programator tygodniowy, alarm filtra, sterowanie bezprzewodowe. Pompa skroplin w standardzie. Opcjonalnie: sterowanie WiFi, centralne sterowanie, sterowanie hotelowe.
cena: od 12 400 zł**

Klimatyzator kasetonowy Fujitsu KRLB ECO 6,8 kW

Klimatyzator kasetonowy SEVRA LCAC 7,0 kW

Gwarancja 5-letnia. Urządzenie do zabudowy w suficie podwieszonym. Obwodowy nawiew powietrza. Posiada funkcje: szybkie chłodzenie i grzanie, automatyczny restart, inteligentne odszranianie, wbudowana pompa skroplin, programator czasowy, samoczyszczenie i ochrona przed pleśnią, funkcja autodiagnostyki itp. Opcjonalne sterowanie przewodowe, sterowanie centralne lub przez WiFi.
cena: od 8 800 zł**

Klimatyzator kasetonowy SEVRA LCAC 7,0 kW

* – cena z 8% VAT-em (dla osób prywatnych lub firm dla obiektów mieszkalnych: mieszkania do 150 m2 lub domy do 300 m2) 
** – cena netto (+23% VAT)

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą – zapewniamy pełną obsługę w zakresie wyboru, montażu i serwisu klimatyzacji, pomp ciepła i fotowoltaiki

Klimatyzacja Warszawa 4 GREEN Sp. z o.o.
ul. Powstańców Śląskich 106 D lok. 70
01-466 Warszawa
Tel. 698 987 930
mail: biuro@4green.com.pl